Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Chadim: Inteligence roje / Potrubí

21. 7.-30. 8. / Café v lese / Fotografie

Zhruba do 30.8.2015 bude v Galerii Směs lesní v Café v lese, Krymská 12, Praha 10, přístupná výstava Tomáš Chadim: Inteligence roje / Potrubí.

Výstava je doprovozena zvukovým podkladem. Své telefony i se sluchátky, prosím, vemte s sebou.

Tomáš Chadim hledá prostřednictvím fotografie drobné nenápadné důkazy o propojení člověka s přírodou a lidském smyslu pro symetrii. Jde po stopě, kterou v krajině zanechává. Nezajímá ho přitom člověk jako jednotlivec a individualita. Zajímá ho celé společenstvo lidí, celý ten lidský roj a jeho chování. Jsme tvory agresivními a invazivními. Ale než by nás autor z čehokoli obviňoval, všímá si spíše vlastností, které jsme si evolucí vyvinuli. Věří v náš neuvěřitelný potenciál a je přesvědčen, že jej zatím jen neumíme efektivně a smysluplně využít. Autorovy fotografie jsou o člověku, v nějž věří. Věří v jeho schopnosti (nebo ve schopnosti jeho stvořitele). Svá témata zpracovává nejen v sériích, ale také v projektech o jedné jediné fotografii. Tyto projekty vznikají řádově měsíce a na výstavě budou představeny ve své premiéře dva z těchto „single-photograph“ projektů – „Inteligence roje, 2015“ a „Potrubí, 2014“.

Inteligence roje / 2015

Jsme tak trochu jako hmyz. Jsme všudypřítomní. A občas dojde k intenzivnímu rojení = ke koncentraci energie. Na rozdíl od hmyzích společenství ale naše rojení postrádá jednotný cíl, jasný účel a vizi. Jednoduše nám chybí ona inteligence roje.

Potrubí / 2014

Muži pracují na jednom velkém potrubním systému, který je součástí krajiny, ale je ukryt pod jejím povrchem – jakoby pod její kůží. Krajina je takovým systémem prolezlá stejně, jako je člověk protkán soustavou cév, ve kterých koluje životodárná tekutina. Člověk oba systémy k životu potřebuje – jak ten cévní, tak i ten potrubní.

www.tomaschadim.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Chadim: Inteligence roje / Potrubí