Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Bambušek: Až druhá myš bere sýr

29. 5.-13. 7. / Jatka 78 /

Do 13.7.2017 bude v kulturním prostoru Jatka 78, Jateční 1530, Praha 7 (hala 7 a 8 Holešovické tržnice), přístupná zajímavá výstava obrazů Tomáše Bambuška: Až druhá myš bere sýr.

Tomáš Bambušek (nar. 1972 v Lounech), scénograf, výtvarník, malíř. V roce 1996 založil spolu s bratrem Miroslavem divadelní platformu D. I. Lebedung (Louny), 2002 nastoupil jako výtvarník do Činoherního studia v Ústí nad Labem, 2005 se účastnil projektu Perzekuce.cz, od roku 2007 spolupracuje s ateliérem Bubec.
https://www.facebook.com/tomas.bambusek.52

Respekt č. 27/28 z 30. června 2014 o jeho obrazech píše: „Takhle by maloval Antonín Slavíček, kdyby k tomu mohl poslouchat Iggyho Popa. Obrazy Tomáše Bambuška zachycují krajinu v podivně prudkém tempu, v onom rozhodujícím okamžiku, jenž je jinak spojován výhradně s fotografií: také Bambuškovi se daří vyhmátnout moment, kdy se vlekoucí čas zastaví a v setině sekundy vypoví o situaci víc, než kdybychom ji sledovali hodiny, dny a roky. Jsou to záznamy rozostřené, zdánlivě odbyté, ale za touhle autorovou příslovečnou lehkostí se skrývá schopnost pracovat s plátnem a barvami se znalostí tajemství svého vytříbeného řemesla, jímž je nutnost vrhat se do něj s veškerou energií, citlivostí a zaujetím pro věc. Někdejší student filozofie, výtvarný autodidakt, scénograf, herec, performer, kuchař, čalouník, tesař, recyklátor a romantik Tomáš Bambušek je bratrem režiséra Miroslava Bambuška, s nímž v roce 1996 založil v Lounech divadlo D. I. Lebedung. Pracoval také pro Činoherní studio v Ústí nad Labem či pražské Divadlo Na zábradlí a MeetFactory. Jeho plátna byla před rokem k vidění v prostoru Divus. Tomáš Bambušek je členem umělecké rady sochařského studia Bubec.“Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Bambušek: Až druhá myš bere sýr