Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tom Kůs a Josef Matoušek – plastiky

16. 6.-31. 7. / Vrtbovská zahrada / Socha

Do 31.7.2020 najdete ve Vrtbovské zahradě, Karmelitská 25, Praha 1, v nové podzemní galerii výstavu plastik Toma Kůse a Josefa Matouška.

Tomáš Kůs
* 4. 4. 1950, Sušice (Klatovy)
grafik, sochař, pedagog, básník

….

Josef Matoušek

Narodil se 24.10.1954 v Praze. Je absolventem Střední odborné školy výtvarné na Hollarově náměstí v Praze a vyučen v oboru umělecký pasíř.

S volnou tvorbou prostorové plastiky začal po roce 1973. První plastiky vytvořené v osmdesátých letech minulého století měly tvar originálního šperku. Převažuje kov a kámen. To je kontinuita, která provází plastickou tvorbu J.M. od začátku po současnost. Od malých šperkových kreací přechází k rozměrnějším plastikám, které mají rozsáhlejší tvarovou výpověď. Nevyhýbá se experimentovat jak po tvarové, tak i po obsahové stránce. V jeho pracech najdete jak realistickou tak i abstraktní formu. Barevné kovy, ocel, nerez, stříbro, to je škála materiálů, které jsou mnohdy netradičně zpracovány na prostorové kreace. Také škála kamenů je velmi rozsáhlá, od běžných minerálů po šperkové. Jejich použití je velmi často netradiční.

Výstavní činnost zahájil také v osmdesátých letech dvacátého století. Vystavoval v Praze, Turnově, Rovensku, Kadani, ve Vídni a v Moskvě. Jeho práce jsou v soukromých sbírkách například ve Francii, USA, Austrálii, Rusku, Belgii a Německu. Je autorem poháru pro českou národní basketbalovou ligu.

Výstavu pořádá agentura Art-Am.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tom Kůs a Josef Matoušek – plastiky