Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž TMBK: Koláže

1. 12.-31. 12. / Rock Café / Koláže

Do 31.12.2015 bude v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, přístupná výstava kontroverzních koláží Tomáše Břínka (TMBK), člena ještě kontroverznější party, která sama sebe nazývá Stay Zmrd.

TMBK nezná hranic a nebojí se žádného tématu. Na paškál si ve svých kolážích bere hlavu státu Miloše Zemana, jeho věrného poskoka Jiřího Ovčáčka, sebevraždu Kurta Cobaina z kapely Nirvana i World Trade Center v New Yorku, zvaný „Dvojčata“, která se stala cílem teroristického útoku 11. Září 2001. „Přijďte se pobavit zasmát, nebo si na mě jen zanadávat na mou výstavu koláží. Jediné, co prosím nečekejte, je umění,“ zve na vernisáž sám autor Tomáš Břínek.

Tomáš Břínek je grafik, fotograf a také muzikant. Jeho grafiky se proslavily především díky uskupení STAY ZMRD, jehož je spoluzakladatelem. Skupina má na sociální síti Facebook 46.000 příznivců, které získala prostřednictvím příspěvků, proti nimž je černý humor slabým odvarem. „Nabízíme odpady ze dna internetových žump, zhovadilé události dní všedních i nevšedních a prezentace mravně zpustlých názorů na zavrženíhodná témata,“ popisují členové STAY ZMRD svojí činnost.

Více info na: www.facebook.com/TMBKOFFICIAL

Zdroj: http://www.protisedi.cz/article/kontroverzni-vytvarnik-tomas-gerry-brinek-bude-vystavovat-v-rock-cafeFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž TMBK: Koláže