Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tereza Příhodová: Kováři a alchymisté

7. 1.-22. 1. / FAMU / Fotografie

Do 22.1.2016 bude v 1. patře paláce Lažanských, budova FAMU, galerie Panel, Smetanovo nábřeží 2, Praha 1, přístupná výstava – instalace Terezy Příhodové: Kováři a alchymisté.

Intermediální realizace Terezy Příhodové, absolventky FAMU, je další z cyklu výstav, které přetváří panel – výstavní plochu Katedry fotografie – na samostatný objekt.

Tereza Příhodová (1987) je absolventkou oboru fotografie na pražské FAMU. Semestrální stáž strávila na École Nationale Supérieure d’Art de Nice, “Villa Arson” ve Francii. Tvorba Příhodové vychází z média fotografie, které umělkyně formuje do experimentálních realizací na pomezí instalace, sochy, popřípadě videa. Tematizuje především přírodu a její zákonitosti, ať už v materiálovém, či konceptuálním slova smyslu. Příhodová své práce představila zejména v nezávislých galeriích a prostorech po České republice, například v pražských Karlin Studios, v Galerii Pavilon či Berlínskej model, ale také v Miláně, Kodani či Berlíně.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tereza Příhodová: Kováři a alchymisté