Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tereza Lochmannová: Strategie přežití

Jen do 18.5.2018 poběží v prostorech uměleckého studia spolku Prám, Čerpadlová 4b, Praha 9 (vlak, tram, bus Nádraží Libeň), velmi zajímavá výstava Terezy Lochmannové: Strategie přežití. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Velkoformátové dřevořezy kombinované s malbou, “woodcut paintings “, reflektují utváření strategií přežití od dětství přes pubertu až do pokročilého věku. S jistou dávkou sebeironie a expresivity sledujeme dětské experimenty se žížalami, přes rvačky, setkání se smrtí v podobě zastřeleného drozda až po existenciální téma dětí na lovu. V rámci dotazníkové instalace jsou návštěvníci konfrontováni sami se sebou a mají možnost se svěřit se svou vlastní strategií přežití.

Tereza Lochmannová (*1990 v Praze) vystudovala pražskou UMPRUM a následně magisterský program na École Nationale Supérieure des Beaux Arts (ENSBA) v Paříži. Absolvovala v roce 2017 současně v ateliéru grafiky a malby. Vystavuje v Paříži i v Praze od roku 2014, její práce byly představeny mimo jiné v rámci kolektivních výstav LUBOK (2016, Galerie Dukan, Lipsko) a Éclosion (2017, Galerie Joseph, Paříž). Uskutečnila několik samostatných výstav, v roce 2016 Animal Militaris (Galerie Artinbox, Praha) a 7xJack (Espace Canopy, Paříž) a v roce 2017 diplomovou instalaci Don’t Grow Up (ENSBA, Paříž). V současné době žije a pracuje v Paříži.

-> Web / terezalochmann.com
-> Instagram / https://www.instagram.com/terezalochmann/
-> FB / https://www.facebook.com/terezalochmann/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tereza Lochmannová: Strategie přežití