Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tereza Koňaříková: ON_A / S_HE (Prague Pride)

Jenom do 9.8.2020 je v Kasárnách Karlín, Prvního pluku 2, Praha 8 (kousek od Florence), v prostorách bývalého bazénu (napravo od baru v budově – musí se projít barem) přístupná zajímavá výstava Terezy Koňaříkové: ON_A / S_HE.

Fotografie Terezy Koňaříkové jsou osobní výpovědí nebinárních a transgender osob. Tělo je pro většinu lidí bezpečným útočištěm ve vztahu k vnějšímu světu, pro některé se však může stát zdrojem odcizení a úzkosti. Díky propojení fotografií a fragmentů rozhovorů zprostředkovává výstava divákovi*čce ucelenější představu o tom, jakou zkušeností procházejí transgender a nebinární lidé v každodenním životě, a jak jejich identita ovlivňuje vztah k vlastnímu tělu.

Tereza Koňaříková

Fotografka žijící v Praze. V současné době také cestuje a píše. Baví ji zachycovat alternativní životní styl, tetování, kapely a různé subkultury. Studovala reklamní fotografii na UTB ve Zlíně. Mimo komerční zakázky ráda pracuje na projektech sociálního nebo ekologického zaměření. Pro své volné soubory a portréty ráda využívá analogové fotografie.

Kurátor: Karel Havlíček

Výstava je součástí festivalu Prague Pride 2020Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tereza Koňaříková: ON_A / S_HE (Prague Pride)