Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ten film miluju I. – Bulharský filmový plakát

Do 26.2.2016 bude v Bulharském kulturním institutu, Klimentská 6, Praha 1, přístupná výstava Ten film miluju! I. – v rámci 8. ročníku Festivalu bulharských filmů v Praze.

Výstava autorských plakátů představuje oblíbené filmy pohledem současných bulharských grafiků. Dvě kolekce, z nichž první představuje zahraniční filmy a druhá bulharské, pod názvem Ten film miluju! budou představeny v rámci 8. ročníku Festivalu bulharských filmů v Praze. Bulharská platforma Plakatkombinat vyzvala umělce, aby u příležitosti 100. výročí bulharského filmu vytvořili plakáty ke svým oblíbeným filmům. A tak vzniklo celkem šedesát plakátů k filmům, mezi kterými nechybí Kmotr, Hvězdné války, Přelet nad kukaččím hnízdem, Snídaně u Tiffanyho, Mechanický pomeranč, ale i ani bulharské filmy Kozí roh, Odsouzené duše, Východní hry, Mise Londýn aj.

Vernisáže se zúčastnili někteří z výtvarníků osobně, konkrétně Nadežda Komitska, Filip Bojadžiev a Stefan Činov.

Festival Bulharských filmů proběhne ve dnech od 11. do 17. února 2016 v kině Lucerna a v kině Evropský dům. Vstupné v kině Lucerna činí 100 Kč, do kina Evropský dům je vstup zdarma. Vstupenky je možné zakoupit v on-line prodeji kina Lucerna. Všechny filmy jsou opatřeny anglickými a českými titulky. Více na: www.bki.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ten film miluju I. – Bulharský filmový plakát