Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tak blízko tak daleko (studenti ateliéru fotografie FUD UJEP)

24. 9.-11. 10. / Fotografic / Fotografie

Do 11.10.2015 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná skupinová výstava Tak blízko tak daleko (studenti ateliéru fotografie FUD UJEP).

Vystavují: Lenka Balounová, Petra Bejdová, Kristýna Císařová, Denisa Dimitrovová, Vojta Nárovec

Výstava Tak blízko tak daleko je součástí Festivalu Fotograf, který se řadí mezi významné události vizuálního umění na domácí scéně. Jedná se o jediný tematicky a kurátorsky koncipovaný fotografický festival v České republice, jehož cílem je prezentace média fotografie v rámci současného umění široké veřejnosti. Letošní ročník je zaměřen na jeden z tradičních žánrů, dokumentární fotografii, kterou představí v novém světle.

Fotografie, se kterými se na výstavě Tak blízko tak daleko divák setká, nezobrazují realitu jazykem humanistických fotografů, ale představují autorské pohledy, jedinečná sdělením o světě kolem nás. A právě jejich subjektivní povaha zpochybňuje zdánlivou objektivitu mediálního obrazu skutečnosti, paradigma, na jehož základě vnímáme svět jistým odtažitým stereotypním způsobem.

Výstava Tak blízko tak daleko nabízí divákům díla pěti autorů – studentů a absolventů ateliéru Fotografie Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Jednotliví autoři nás vtahují do odlišného, více či méně známého prostředí. Jejich fotografie jsou především o lidech a jejich životech. Je až s podivem, jak nám mohou být některé životy nekonečně vzdálené a připadat nepředstavitelné, přestože je žijí lidé v naší bezprostřední blízkosti. Někdy se vzdalujeme sami sobě. Kdo vlastně jsme? Jaká je společnost, jejíž součástí jsme? Co je to za skutečnost, která musí vypustit realitu, aby se stala stravitelnou a fotografovatelnou?Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tak blízko tak daleko (studenti ateliéru fotografie FUD UJEP)