Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Svetozár Plesník: Tango pro nůžky

Do 30.6.2015 bude v divadelním baru Divadla u Hasičů, Římská 45, Praha 2, přístupná výstava koláží Svetozára Plesníka: Tango pro nůžky.

Svetozár Plesník, JUDr.

První koláže tvořil už začátkem devadesátých let. Po přestávce se k této umělecké činnosti vrátil. Co do témat jeho koláží obdivuje dlouhé ženské nohy, chová lásku k létaní a létajícím strojům a v neposlední řadě ke své mladé ženě a synu Markovi, kteří bývají i prvními kritiky. V obsahu se nebojí žertu, hádanky, humoru, karikatury, politiky, erotiky, ale i hlubších filosofických jinotajů provokujících k zamyšlení. Jako materiál používá přečtené časopisy ze svých oblíbených kaváren a staré kalendáře. Jeho nástrojem jsou lepidlo a nůžky. Odtud název výstavy.

Věnuje se také fotografování všedního života, rád dokumentuje kulturní události. Zajímavou položku v jeho archivu snímků zaujímá psychologický portrét. Fotografie publikoval v mnoha českých i slovenských časopisech. Že to se svou uměleckou dráhou myslí vážně, dokazuje jeho nově pořízený ateliér.

Text: Martin Chylík (upraveno, kráceno)Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Svetozár Plesník: Tango pro nůžky