Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Svatopluk Zapletal: Knižní a volná grafika

Do 17.5.2018 bude v Galerii Lucerna, Štěpánská 61, Praha 1 – Palác Lucerna, mezipatro (po schodech a naproti vstupu do Kina Lucerna), přístupná zajímavá a krásná výstava Svatopluk Zapletal: Knižní a volná grafika.

Výstava 40 let knižní a volné grafiky česko-německého umělce Svatopluka Zapletala. Otevírací doba galerie Po – Pá od 16:00 do 21:00.

Svatopluk Zapletal

Narozen 1946 v Praze.
V roce 1969 emigroval do Německa, kde dva roky pracoval
v dělnických a technických profesích.
V letech 1971-1977 studoval na Vysoké škole výtvamých umění v Hamburku malířství, grafiku a typografii. Od roku 1975 vydává bibliofilie s vlastíl typografickou úpravou a ilustracemi a věnuje se volné grafické a malířské tvorbě.
V roce 1994 se vrátil do Prahy, od roku 2005 žije v Ostrově pod Blaníkem a v Hamburku.
Vedle více než třiceti samostatných výstav se zúčastnil mnoha kolektivních výstav v Německu, Rakousku, Itálii, Francii a USA. Jeho práce jsou zastoupeny v řadě soukromých sbírek v Evropě i v USA, a také v knihovnách a museích (Victoria & Albert Museum, London; Herzog August Bibliothek Wolfenbüttel, Německo; Centre Pompidou, Paříž, Francie; Stanford University, Stanford, USA; Rijksmuseum Meermanno Westreenianum, Den Haag a další).
Jedna z jeho publikací byla v Německu vybrána mezi nejkrásnější knihy roku a dvakrát dostal cenu města Hamburku za knižní uměleckou činnost. 2017 obdržel prestižní cenu (Stomps-Preis) města Mohuče zase za dosavadní knižní uměleckou tvorbu.

Výstava uskutečněna s podporou města Hamburku, úřadu pro kulturu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Svatopluk Zapletal: Knižní a volná grafika