Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Susan Ewing: Revisit / Rethink

končí 29. února / Galerie Resonance / Design

Do 29. 2. 2024 je v Galerii Resonance, Újezd 33, Praha 1, přístupná krásná prodejní výstava autorských šperků Susan Ewing: Revisit / Rethink.

Susan Ewing žije a pracuje v Oxfordu v Ohio, USA, kde založila a řídí InterAlia Design Studio, LLC a Studio SEVN, LLC. Kreativní práce Susan Ewing sahají v oblasti kovu od miniatur po monumentální objekty, včetně šperků, stolního designu a veřejných sochařských děl.
 
Její díla jsou v mnoha veřejných sbírkách, včetně Victoria and Albert Museum v Londýně a Alessi Museum v Crusinallo, Itálie.
Byla dvakrát oceněna v Bílém domě prezidentem a Hillary Clinton jako jedna z 80 umělců v první „White House Collection of American Craft“ (1993 a 1994).
 
Mezi její významné veřejné práce v Ohiu patří StarSphere, socha „Percent for Art“ pro Školu žurnalistiky a masové komunikace Kent State University; StarLine pro Veteran’s Memorial Park v Centru Hlasu Ameriky, West Chester; Dvojité rozbité okno pro Ohio Craft Museum, Columbus; a monumentální Crystalline Tower vytvořená s Vratislavem K. Novákem pro Theodore M. Berry International Friendship Park na nábřeží Cincinnati.
 
Susan Ewing získala titul Master of Fine Arts a Bachelor of Arts na Indiana University, Bloomington, Indiana, a Associate of Arts na Stephens College, Columbia, Missouri.
 
Je univerzitní profesorkou (emeritní) a bývalou hlavní proděkankou College of Creative Arts, Miami University of Ohio, a bývalou ředitelkou Maxine a Stuarta Frankelových na Cranbrook Academy of Art Bloomfield Hills, Michigan. Ewing byla 34 let (1981 – 2015) členem katedry umění v Miami a vedla vysokoškolská a postgraduální studia Miami’s Jewelry Design and Metalsmithing.
 
Skrze nadaci J. W. Fulbrighta působila na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde v letech 1997-1999 vyučovala v Ateliéru kovu a šperku a organizovala řadu interakcí a workshopů s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni (od 2011)


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Susan Ewing: Revisit / Rethink