Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Sudí a liší – Klauzury CAS FAMU

24. 6.-28. 6. / GAMU (Galerie AMU) / Instalace

Pouze do neděle 28.6.2015 bude v Galerii AMU, Malostranské náměstí 12, Praha 1 (vstup z průchodu), přístupná zajímavá multimediální a často interaktivní výstava Sudí a liší – Klauzury CAS FAMU.

Vystavují: Alexandra Cihanská Machová, Jakub Jirka, Vendula Marešová, Jiří Matoušek, Franz Milec, Nikolas Petrlík, Luboš Rezler, Jonáš Svatoš, Andrej Sýkora,
Pyin Nyar Zeya

Výstava prací studentů Centra audiovizuálních studií FAMU je rozdělena na dvě části: první výstava nazvaná Sudí a liší je výběrem z volných a klauzurních prací studentů. Část Absolventi CAS 2015 představuje diplomové práce studentů magisterského a bakalářského stupně.

První výstava představuje práce studentů napříč studijními ročníky i dílnami. Jde o práce určené pro galerii (klauzury jsou prezentovány v kině, galerii, nebo prostoru Institutu intermédií). Výstava předkládá cvičení prvního ročníku a volné práce. Práce vznikly v pedagogických dílnách Georgije Bagdasarova, Miloše Vojtěchovského a Martina Blažíčka.

Druhá část výstavy představuje diplomové práce studentů magisterského a bakalářského stupně Centra audiovizuálních studií FAMU, vytvořené pro galerii. Práce vznikly v pedagogických dílnách Kláry Tasovské a Martina Blažíčka.

Centrum audiovizuálních studií (CAS) se nezaměřuje na jediné médium nebo technologický postup. Práce studentů zahrnují například instalaci, video, zvukové umění, intervence do veřejného prostoru, objekty, fotografii a počítačové programy. Přes tuto různorodost zde najdeme společné východisko, které lze hledat především ve skutečnosti, kterou nám prostředkují média. Práce spojuje i přístup, spočívající v pokusu položit si otázky, změnit zažitý úhel pohledu, přivést diváka k osobní angažovanosti, spíš než v předkládání hotových a uzavřených tezí.

Doprovodný program:
25. 6. 2015, 21 h Containall, Spacelab, Cihelná 4, Prague 1
Kolektiv (live-coding) ESHERFUCKER, Vojta Žák (juggling) and othersFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Sudí a liší – Klauzury CAS FAMU