Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Studio Swine: Design jako Proces (Sea, Land and Space)

Zhruba do 5.2.2016 bude v Okolo/Pedal Project, Bořivojova 77, Praha 3, přístupná zajímavá výstava Studia Swine: Design jako Proces (Sea, Land and Space).

V tvorbě londýnského Studia Swine dostává médium designu zcela nečekané podoby. Současný experimentální design nabízí ve své rozmanitosti mnoho odlišných tvůrčích přístupů k tématu. Designéři se stávají vypravěči a dobrodruhy. Vydávají se do terénu a své projekty zakládají na přírodních, sociálních i politických souvislostech. Nová vlna performativního designu klade důraz na originální výrobní techniky a postupy, které tvoří nedílnou součást celkového výsledného díla. Mezi lídry nového hnutí patří i talentovaná dvojice Azusa Murakami a Alexander Groves, kteří společně tvoří kreativní Studio Swine.

Za sebou mají již několik projektů stojících na hranici produktového designu, volného umění, ekologie a komentáře společenských problémů. Jejich na první pohled primitivní a alternativní způsoby produkce předmětů provokují k zamyšlení a reflexi současného konzumního života, plýtvání a přebytku. Na výstavě Sea, Land and Space v galerii OKOLO/PP představí pět svých projektů, které se bytostně vážou k různým ekosystémům i živlům našeho světa včetně moře, země a vesmíru. Zatímco v projektech Sea Chair či Gyrecraft rafinovaně recyklují plastový odpad v oceánu, v Can City vyrábí objekty z roztavených plechovek přímo na ulicích Sao Paula. V Hair Highway používají zase jako materiálu lidských vlasů a v projektu Terraforming se zabývají zpracováním drobných krystalů Swarovski. Výstava odhaluje silné performativní a angažované myšlení studia, jehož projekty vyhází též z odlišných geografických podmínek rozmanitých částí našeho světa.

www.okoloweb.cz
www.scholastika.cz



Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Studio Swine: Design jako Proces (Sea, Land and Space)