Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž STROY: Sejdeme se ve strojovně

Do 20. 6. 2022 bude ve Vinotéce 2 deci, Americká 39, Praha 2 – Vinohrady, denně přístupná v podzemí i v přízemí velmi zajímavá výstava STROY: Sejdeme se ve strojovně.

Jedná se o první pražskou samostatnou výstavou malíře, který tvoří pod pseudonymem STROY a má za sebou již několik úspěšných mimopražských výstav.

Barevná smršť divoké abstraktní malby upoutá diváka na první pohled. STROYovy obrazy pulzují a nadechují se. Připomínají živou hmotu. Jejich sytost a intenzita jsou umocněny tvůrčí svobodou bez zásahu akademických dogmat a obvyklých uměleckých stereotypů. Dávají nám jasně na vědomí, že umění je svébytný organismus, který dokáže dost dobře přežívat i bez pravidel a vytyčených mantinelů.
 
Autor patří mezi čelní představitele tuzemské graffiti scény. Jeho styl je nezaměnitelný. Jeho přístup k tvorbě rovněž. Ačkoliv je STROYův rukopis nápaditý a barevná škála velmi rozmanitá, on sám kvůli vrozenému zrakovému hendikepu, tvoří téměř slepý. Přihlížíme tedy dílu, které je vzniká ve zdánlivě omezených podmínkách – v umělcově hlavě. Právě díky její fantazii si můžeme vychutnat skvělou podívanou.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž STROY: Sejdeme se ve strojovně