Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž streetartové výstavy ET Cetera: „Na křídlech svobody“

Pouze do 3.10.2019 bude v Thunovské ulici nad Italským velvyslanectvím v Praze (Nerudova 20, Praha 1), přístupná velmi zajímavá streetartová výstava ET Cetera: „Na křídlech svobody“.

Streetartová výstava „ET CETERA: Na křídlech svobody“ oslaví mladé umělce z České republiky a Itálie i významná historická výročí. Nadační fond Eleutheria, který dlouhodobě podporuje mladé umělce a jejich současnou tvorbu, pořádá již potřetí za sebou výstavu, jež propojuje české a italské kořeny. První ročník byl zaměřený na výtvarné umění, následující rok dostali prostor čeští a italští fotografové, letos je v centru pozornosti street art s politickým nádechem. Vernisáž výstavy se symbolickým názvem Na křídlech svobody se odehrála 19. 9. 2019. Devítka v datu ani letopočtu není náhodná. Třicetileté výročí pádu komunismu a 50 let od smrti Jana Palacha doplňuje stoleté výročí založení Italského velvyslanectví v Praze, které je jedním z hlavních pořadatelů eventu.

Ústředním tématem výstavy, jež potrvá do 3. 10. 2019, se proto stala svoboda, jejíž význam zobrazí čtyři čeští a čtyři italští streetartoví umělci. Za Českou republiku představí svou techniku tvorby ToyBox, David Strauzz, RushDog a OBIC. Z Itálie přivezou ukázat svou vizi street artisté Diamond, Flavio SOLO, Er Pinto a Yest.

Volba lokality se pro streetartový event jasně nabízí a nakonec také padla na samotnou ulici. Ani ta se neobešla bez ústředního symbolu osvobození. Thunovská ulice, která propojuje Nerudovu ulici a Zámecké schody, lemuje Italské velvyslanectví, a je unikátní nejen skutečností, že se jedná o českou půdu náležící Italské republice, ale také tím, že se otevírá veřejnosti po více než dvaceti letech.

Výstavu Na křídlech svobody pořádá Nadační fond Eleutheria a Italské velvyslanectví v Praze, projekt zaštítila Městská část Praha 1, Italsko-česká obchodní a průmyslová komora a Art&Design Institut.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž streetartové výstavy ET Cetera: „Na křídlech svobody“