Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: SPORD / Fontainela

Do 26. 10. 2022 bude ve Vinotéce a galerii 2 deci, Americká 39, Praha 2 – Vinohrady, denně přístupná v podzemí i v přízemí velmi zajímavá prodejní výstava obrazů umělce, tvořícího pod pseudonymem SPORD: Fontainela.

V pořadí šestá výstava, zaměřená na současné mladé umělce, tvořící pod vlivem graffiti, nabídne skutečnou lahůdku. Extrémní pojetí písma, před kterým se klaní celá Praha si můžete vychutnat v prostorách galerie 2 deci Vinohrady. 

SPORD (1983)
Graffiti ho oslovilo v roce 1994. Následně po dvou letech vytváří svůj první piece. Po patnácti letech na pražské graffiti scéně se postupně dostává k možnostem sáhnout si přirozeně na různé techniky a umělecké směry, které může použít ve své tvorbě. Přes výrobu vlastního designu na oblečení, tvorbu plakátů, letáků, především na hudební, akce se posouvá dál a zkouší umístit písmena na plátno nebo do prostoru. Písmo se stává prvobodem jeho výtvarného cítění.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: SPORD / Fontainela