Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž soutěžní výstavy Svazu českých fotografů: Praha Fotografická 2024

Do 2. 6. 2024 je v Ambitu kláštera františkánů, Jungmannovo náměstí 18, Praha 1, přístupná zajímavá skupinová soutěžní výstava Svazu českých fotografů: Praha Fotografická 2024.

Do letošního, již 28. ročníku této soutěže, bylo přihlášeno 1076 fotografií od 92 autorů.

Slavností vyhlášení výsledků a předání cen soutěže se uskutečnilo na Staroměstské radnici v předvečer zahájení výstavy 15. května. Cenu primátora hlavního města Prahy převzal Josef Parma za sérii fotografií Střípky. Expozice v Galerii Ambit nabízí téměř tři sta vítězných a porotou vybraných snímků od 82 fotografů a je dalším příspěvkem k vizuální kronice města.

Tradičně se soutěží tradičně ve čtyřech stálých kategoriích – Krása Prahy a její proměny, Lidé v Praze, Problémy Prahy a Kronika hlavního města. Proměnlivá kategorie v tomto ročníku byla Moje nejoblíbenější místo v Praze. Kritériem výběru všech cen je originalita záběrů a individuální tvůrčí přístup k fotografickému ztvárnění tématu.

Praha fotografická je výzvou pro další fotografy, jimž se hlavní město stane základním tématem v nejrůznějších projektech. Pro diváky se stává příležitostí k zamyšlení nad historií i současností městského prostředí, smyslem života ve městě, aktivitou jeho obyvatel a výsledky jejich snah o drobné i velké změny. Fotografie nejsou nahodilou sbírkou záběrů, ale se znalostí souvislostí analyzují situaci. Prozrazují delší zájem o vybraná témata, soustavnost fotografování a schopnost vidět to podstatné. Nechybí humor jako nezbytná součást zdravého pohledu na svět.

Zaslané fotografie hodnotila porota v čele s Danielou Mrázkovou, publicistkou, kurátorkou, zakladatelkou soutěže Czech Press Photo a autorkou řady knih o fotografii a fotografech, ve složení: Karol Klváček – fotograf, tajemník Zväzu slovenských fotografov, předseda organizačního výboru mezinárodního Fotosalonu Strom, Jaroslav Kučera – fotograf, Dana Kyndrová – fotografka a kurátorka, Milan Sedláček – odborný pracovník NIPOS-ARTAMA, Petr Šálek, fotograf  – vydavatel internetového časopisu Artmagazin.eu, Andrej Reiser  –  fotograf, zakladatel agentury Bilderberg.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž soutěžní výstavy Svazu českých fotografů: Praha Fotografická 2024