Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Sonberk všemi smysly – víno, architektura, výtvarné umění

Do 16.1.2016 bude v nově otevřené Galerii Lucerna,  Štěpánská 61, Praha 1 – Palác Lucerna, mezipatro (po schodech a naproti vstupu do Kina Lucerna), přístupná zajímavá výstava Sonberk všemi smysly – víno, architektura, výtvarné umění.

Výtvarné umění, architektura a víno. Tři výrazné jevy současného světa na jedné výstavě. Galerie Lucerna — Prostor pro současné umění, zahajuje svou činnost.

Výstava Sonberk všemi smysly prezentuje výběr ze sbírky První slovenské investiční skupiny, která patří do portfolia majitelů Sonberku. V kolekci jsou kromě jiných i díla mezinárodně uznávaných současných slovenských umělců.

Výstava dále zahrnuje fotografie realizovaného návrhu stavby vinařství od architekta Josefa Pleskota. Prezentovány jsou i další soutěžní návrhy od Mira Hermana, Vlada Miluniče a Svatopluka Sládečka.

To vše v kontextu vinařského domu Sonberk, vítěze soutěže České vinařství 2013.

Kurátoři:
Zuzana Bartošová
(výtvarné umění)
Fedor Malík
(víno)
Rostislav Švácha
(architektura)Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Sonberk všemi smysly – víno, architektura, výtvarné umění