Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Sofie Švejdová / +50°C

29. 7.-28. 8. / Pragovka Art District /

Do 27.8.2020 bude v Pragovka Gallery, Kolbenova 34A, Praha 9 (metro Kolbenova), přístupná výstava Sofie Švejdové / +50°C.

Leitmotivem malby Sofie Švejdová je tematizace „místa“ a jeho situační proměny. Rejstřík fyzicky existujících míst, s nimiž autorka pracuje, se dělí na prostory uzavřené (např. pokoje, sály, chodby, koupelny ad.) a otevřené (zahrada, les, park, volná krajina ad.). Místa – soukromá i veřejná – promlouvají o rekonstrukci provokujícího či iritujícího děje, který se tu již odehrál v minulosti, jehož paměťová stopa je však zastřena použitím neúplného scénáře
(skrytost narativu a exaltace výrazu). Obraz klade důraz na intenzitu emocí (kresebná zkratka, barva, text) probouzených k životu kombinací reálného východiska (dějové rekonstrukce) a asociativního dotvoření (autorská imaginace).

Kurátorem výstavy je Petr Vaňous.

DOPROVODNÝ PROGRAM:
• 4. 8. od 16:00 Tajemná komnata – výtvarná dílna pro děti 4 až 12 let s autorkou výstavy:
Děti si se Sofií vyrobí kartonové místnosti, které reagují na její výstavu +50°C a s pomocí kancelářských sponek připojí hýbající se příšerky do svých tajemných komnat.
• 27. 8. 18:00 dernisáž, komentovaná prohlídka s kurátorem a umělkyní

Všechny fotky z výstavy: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Sofie Švejdová / +50°C