Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Slovensko na prahu nezávislosti, práce fotografů agentury Bilderberg z roku 1992

Do 26.2.2017 bude v galerii art residence Zahradnik, V Jámě 8, Praha 1, přístupná  výstava Slovensko na prahu nezávislosti, práce fotografů agentury Bilderberg z roku 1992.

Na výstavě jsou představeny fotografie členů hamburské agentury Bilderberg z roku 1992, kdy 20 členů agentury byli pozváni tehdejším Ministerstvem zahraničních věcí, aby nafotili Slovensko. Členové agentury Bilderberg pracují pro nejprestižnější světové magazíny a většina z nich už získala ceny na světové soutěži World Press Photo.

Kurátorem výstavy je zakladatel výše uvedené agentury – známý slovenský fotograf žijící v Praze Andrej Reiser.

Neznáme Slovensko – vyslovujú úprimnú vďaku predovšetkým fotografom renomovanej agentúry Bilderberg z Hamburgu, ktorej zakladateľom je Slovák Andrej Reiser a jediným členom, nežijúcim V Nemecku, je ďalší Slovák Karol Kállay. Tvoria ju špičkoví fotografi a už od jej vzniku bolo zrejmé, že svojím osobitým poňatím a prístupom k fotografii nie je bežnou fotografickou agentúrou. Jej členovia pracujú pre najprestížnejšie svetové magazíny a viacerí z nich už získali ceny na súťaži World Press Photo.

Každý z členov Bilderbergu je výraznou individualitou s vlastným, špecifickým rukopisom a fotografickým videním. Spája ich predovšetkým klasická tradícia fotoreportáže na najvyššej úrovni.

Bilderberg je na medzinárodnej fotografickej scéne značkou kvality. O to vzácnejšie je, že na pozvanie vtedajšieho Ministerstva medzinárodných vzťahov prišli v r. 1992 na Slovensko dvadsiati fotografi Bilderbergu a ako sami potvrdili: v takom počte sa ešte nikdy nezišli, ani na valnom zhromaždení vlastnej agentúry.

Všetci bez výnimky pracovali na Slovensku bez nároku na akýkoľvek honorár.

Andrej Reiser
Dorothea Schmid
Frieder Blickle
Georg Fisher
Gerhard Schafft
Hans Madej
Joachim Ellerbrock
Karol Kállay
Klaus Bossemeyer
Klaus D. Francke
Milan Horacek
Nomi Baumgartl
Reiner Drexel
Renate von Forster
Till Leeser
Walter Schmitz
Wolfgang Kunz
Wolfgang VolzFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Slovensko na prahu nezávislosti, práce fotografů agentury Bilderberg z roku 1992