Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž skupinové výstavy Women on paper

9. 6.-15. 9. / Francouzský Institut / Kresba

Do 15.9.2015 bude v Galerii 35 Francouzského Institutu, Štěpánská 35, Praha 1, přístupná zajímavá skupinová výstava Women on paper.

Francouzská galeristka Nadine Gandy, žijící původně v Praze a poté v Bratislavě, se zabývá historickou a současnou tvorbou střední a východní Evropy. Postupem času se z její galerie stalo místo dialogu mezi Francií a postkomunistickými zeměmi. Stýkají se zde umělci, kteří se věnují základním otázkám naší doby, ať už je to paměť, imigrace, vztah k tělu či vše co se týká identity člověka. Významné místo patří v Gandy Gallery ženám.

A právě ženským umělkyním věnuje Nadine Gandy současnou výstavu Women on paper. Výstava vzdává hold všem ženám, jež svým vlastním, odvážným a často provokativním způsobem pomáhají bořit stereotypy, které vládnou v naší společnosti.

Mezi vystavující umělkyně patří Etel Adnan(LB), Flavia Bigi (IT), matali crasset (FR), Florine Demosthene (HT), Inci Eviner (TR), Victoria Lomasko (RU), Ilona Nemeth (SK), Alexandra Roussopoulos (FR), Zorka Ságlová (CZ), Agnes Thurnauer (FR) a Anna Zvyagintseva (UA).

Vybrané biografie:

Flavia Bigi (IT)

se zabývá mnoha způsoby uměleckého vyjádření (kresba, rytina, malba, fotografie, video, sochařství a instalace). Jedno z jejích nejoblíbenějších témat, akrobat tančící na rovném provaze, je vlastně metaforou jejího vlastního uměleckého života.

Agnes Thurnauer (FR)

Její práce se zaměřuje na otázky obrázkového jazyka a otevírá nám prostor, kde figurativní umění a abstrakce spolu komunikují a dávají vzniknout novým vizím. Podle Agnès Thurnauer nejen malba tvoří diváka, ale také „divák tvoří malbu“.

Ilona Nemeth (SK)

používá řadu prostředků, jako jsou předměty, instalace, videa nebo umění ve veřejném prostoru. Postupně se v její tvorbě objevily první interaktivní kompozice, což divákům umožnilo získat přímou zkušenost s uměleckou tvorbou. Vystavená díla jsou ze série kreseb z jejího deníku.

Alexandra Roussopoulos (FR)

Prostřednictvím malby objevuje vztah k tvaru, barvě a prostoru. Její práce vždy kladla důraz na umělecký dialog a propojení s druhými.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž skupinové výstavy Women on paper