Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž skupinové výstavy Via regia (Cesta královská)

3. 8.-2. 9. / Galerie Portheimka / Malba

Do 2.9.2017 bude v galerii Portheimka, Štefánikova 12, Praha 5, přístupná zajímavá skupinová výstava Via regia (Cesta královská). Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Výstava je věnovaná 300. výročí narození Marie Terezie. Motto: „Nikdy nezapomínejte, že průměrný mír je lepší než úspěšná válka.“ (Marie Terezie)

Už poněkolikáté se uskuteční v Galerii Portheimka kolektivní výstava špičkových současných českých výtvarníků, mající vždy společné téma dané literárním odkazem či asociací (v předchozích ročnících to byla např. Kráska a víře, Hádala se duše s tělem, A přece se točí, Přesýpací hodiny, které se kazí, aneb Sirotci surrealismu, Sodoma a Gomora, České moře, Neodvolám atd.). Literární nebo historické téma je podnětem pro původní autorskou tvorbu, inspirací pro vznik nových děl a jejich srovnání či konfrontaci, z níž lze často velmi plasticky pochopit pohled této výtvarné generace na svět, který nás aktuálně obklopuje. Tentokrát nese výstava název Via regia neboli Cesta královská. Jde samozřejmě o symbolické připomenutí toho, že vládnutí je především veliká odpovědnost – před historií i před lidmi. A možná i toho, jak mnozí dnešní vládci na tuto skutečnost zapomínají. Mezi umělci, kteří na těchto kolektivních výstavách pravidelně vystavují, jsou např. Jan Eckert, Antonín Stibůrek, Vladislav Kaska, Miroslav Jiránek, Valdemar Sokol, Jiří Šuhájek, Viktoria Ban – Jiránková a mnozí další.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž skupinové výstavy Via regia (Cesta královská)