Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž skupinové výstavy Revelations

Do 27.8.2016 bude v Galerii u Prstenu, Jilská 14, Praha 1, přístupná zajímavá skupinová výstava Revelations.

Jedná se o výstavu obrazů, soch a fotografií tří umělců: úspěšného mexického malíře a sochaře Alberta Aragona Reyese, hudebnice, skladatelky a spisovatelky Evy Turnové a známého německého fotografa Armina Thalhammera.

Viz krátký rozhovor:
Eva Turnová Alberto: obrazy a sochy
Co vyjadřují tvoje obrazy? Jsou čím dál víc o tom, co je uvnitř nás.
Je spousta věcí, které jsou lidským bytostem společné: touha, myšlenky, sny, strach, úzkost, přání, štěstí, smutek, a stejně tak záhady našich nejhlubších stavů bytí jako je smrt, láska a tak dál. Pro mě jsou z tohoto pohledu všechna místa stejná; snažím se nevystupovat v roli Mexičana nebo v jakékoli roli, která by mě někam zařazovala v rámci kulturního kontextu, ale vnímám sám sebe jako člověka, který se snaží ve své práci zachytit podstatu věcí a vyjadřuje to prostřednictvím symbolů.
Eva Turnová: portréty
Maluju portréty lidí, ke kterým mě váže nějaká silná emoce. Láska, obdiv nebo třeba i hluboké neporozumění. Zachycením něčí podoby se snažím dostat skrz všechny vrstvy jeho obalu a zjistit co je uvnitř, ale nakonec jsem to vždycky já, kdo prochází nějakou proměnou, která má různá stádia: od snahy mít věci a vztahy pod kontrolou až k pocitu, že nemusím všechno pochopit…
Armin Thalhammer: fotografie
Armin více než deset let cestoval po světě. Navštívil spoustu různých zemí jen s fotoaparátem. Projel stopem celou Evropu, toulal se po úžasných krajinách Bolívie, najel šest tisíc mil po jihovýchodní Asii, objevoval krásy Austrálie, kterou procestoval v kombíku, ve kterém také bydlel.
Rád se setkává s lidmi a poslouchá jejich příběhy. Fotografie pořízené z jeho cest připomínají ztracenou lidskou touhu spojit se s duchem přírody. Většina jeho snímků je z míst, která mají zásadní význam pro lidi, se kterými se během svých cest setkal.

Text: Martin Polák

Na vernisáži zahráli: Eva Turnová, Jaryn Janek, Víťa Halška, j.h. Vráťa BrabenecFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž skupinové výstavy Revelations