Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž skupinové výstavy Podoby duše

Do 26.5.2018 bude v Institutu Cervantes, Na Rybníčku 6, Praha 2, přístupná krásná a celkem hustá výstava Podoby duše.

Vystavují: Chechu Álava, María Bueno, Soledad Córdoba, Antonio F. Alvira, Santiago Lara, Mireya Martín, Vicky Méndiz, Paula Noya, Mapi Rivera, José Luis Serzo, SUSO33, Yolanda Tabanera, Marina Vargas, Juan Zamora.

Čtrnáct španělských umělců se zájmem o duchovno se dotýká pojmu duše, kdy nechávají emoce přesahovat chápání. Umožňují návštěvníkovi, aby se oddal vizím a symbolismu, co mu jednotlivé exponáty evokují.

 

Výstava vychází z kolektivní a nadčasové konverzace s dílem Terezie z Ávily pojímané z odlišné perspektivy.
V řadě případu se setkáváme s příliš výraznými umělci, jež nekontrolují ani nezmírňují své emoce, a tak není zvláštní, že někteří z nich představují bílé vrány své generace. Většina z nich vychází z intuice a těla, objevují a budují během tvůrčího procesu.

Výstava se člení na tři části s prostupnými hranicemi, kde spolu soužívá každodenní duševno, rituály zasvěcení i snové vize a usilují o to, aby v návštěvníkovi vyvolaly emoční zážitek převažující intelektuální odpovědi.

Susana Blas
Kurátorka výstavyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž skupinové výstavy Podoby duše