Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž skupinové výstavy One Man’s Ceiling Is Another Man’s Floor

končí 15. října / Dům Radost / Malba

Do 15. 10. 2023 je v chodbě střechy a na střeše Domu Radost (tuším ve 13. patře – 12 pater výtahem nahoru a ještě jedno po schodech), náměstí Winstona Churchilla 1800/2, Praha 3,  přístupná velmi zajímavá skupinová výstava One Man’s Ceiling Is Another Man’s Floor.

Na výstavě se představí tito autoři:
 
Alexey Shahov
Tomáš Jetela
Pavel Šmíd
Eliáš Urban
Matěj Janák
Ivo Škuta
Jan Heres
Jan Soumar
Aleš Brázdil
Michal Drozen
 
kurátor: Petr Hájek
 
Skupinová site-specific výstava připravená pro prostory předsálí magické Střechy Radost nabídne pohlcující umělecký zážitek díky instalaci děl od deseti současných českých malířů, jejichž díla jsou realistickou současnou reflexí prostředí, ve kterém žijeme. Hravá instalace skryje rozdíly mezi inscenovaným, skutečným a vystaveným. Výstavu bude moci shlédnout každý návštěvník střechy Domu Radost a naplní tak warholovskou touhu po tom, že umění má být pro všechny. Výběr autorů je čistě estetická volba kurátora, který pro výstavu vybral pozoruhodné autory, jejichž tvorbu sleduje a jejichž díla považuje za vhodná, aby byla společně prezentována v tomto specifickém prostředí. Název výstavy v podobě oblíbeného anglického rčení pak s nadsázkou odkazuje na site-specifičnost celého výstavního projektu.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž skupinové výstavy One Man’s Ceiling Is Another Man’s Floor