Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž skupinové výstavy Jehla v kupce sena

7. 4.-30. 4. / Topičův salon / Kresba

Do 30.4.2015 bude v Topičově salonu, Národní 9, Praha 1, přístupná zajímavá skupinová výstava Jehla v kupce sena.

Vystavující autoři: Jonáš Czesaný (1972), Veronika Holcová (1973), Jakub Hubálek (1983), Jakub Janovský (1984), Julia Koudela Hansen-Löve (1975), Andrea Lédlová (1990), Dana Sahánková (1984), Adriana Sarnová (1993), Adéla Součková (1985), Jakub Tomáš (1982), Vladimír Véla (1980)

Kurátor výstav: Petr Vaňous.

Projekt představuje díla, která pracují s určitou symbolikou, jejím převrstvením, zcizením, přepracováním a odcizením. To, co je všeobecně známo jako znak či symbol, ztrácí s kontextem také jasné obrysy. To, co by mohlo být považováno za jasnou referenci či zprávu, je zastíráno. To, co má jasné kontury je rozostřeno. Minulost se mění v chiméricky neukotvené situace, vzpomínky se transformují do podivně posunutých dobových reálií. Figury mizí v magmatu času. Obraz, kresba a objekt revoltují proti jednosměrné interpretaci paměti. Vše pochází, a se formuje z prvotního stavu příznačně pojmenovaného jako: „Nejprve je žít v nejistotě“ (Z. Vašíček). Projekt poukazuje na další fázi tohoto stavu, kterou je různě uchopovaná a rozmanitě rozehrávaná hra se symboly, které byly uvedeny do pohybu a nelze je zastavit. S těmi, které vystupují z archetypální temnoty i s těmi, které známe z nedávné historie. Jedině správný kontext lze, podobně jako jehlu v kupce sena, najít jen stěží. Lze ale na ni náhodou narazit, nebo se o ni náhodou zranit. Teprve potom nám může být jasnější symbolický vztah malého ve velkém a naopak.

http://www.topicuvsalon.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž skupinové výstavy Jehla v kupce sena