Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Situace 73 Kateřina Konarovská: Čekárna

28. 3.-28. 3. / Galerie Pavilon / Instalace

28.3.2018 proběhla v galerii Pavilon, Mostecká 3, Praha 1, již 73. jednovečerní konceptuální Situace – Kateřina Konarovská: Čekárna.

Čekárna je imitace přirozeného prostředí pro můj fiktivní fashion časopis MISTTAKE a hudbu kapely MARIA. Místo, kde práce můžou působit. Dá se říci, že je to umělá instalace pro umělce. Některé časopisy jsem už schovala do reálných čekáren a míst. Formou časopisu a rádia se snažím promluvit jazykem vlastním lidem, co se o umění běžně nezajímají. Misttake časopis nenese módní názory, příběhy ani oblečení, přestože forma tomu na první pohled nenapovídá. A tak může začít konverzace. A narušení zažitých pohledů. Žádný šok a řev rozdílných názorů, ale nenápadná asimilace. V kapele Maria zpívám své texty a Bjorn a Lyckle z Holandska hrají na kytaru a klávesy. V časopise Misttake jsou moje práce a pár polo-fiktivních rozhovorů a příběhů od přátel.

Program Situace v Galerii Pavilon sestává ze série jednovečerních událostí, během kterých jednotliví umělci, teoretici a kurátoři, nebo umělecké skupiny představí krátké konstelace, gesta, která se mohou pohybovat kdekoli v linii site specific instalace až performance..Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Situace 73 Kateřina Konarovská: Čekárna