Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Situace 66 – Ian Mikyska (vyjímečně do konce srpna)

19. 7.-31. 8. / Galerie Pavilon / Instalace

Vyjímečně do 31.8.2016 můžete v galerii Pavilon, Mostecká 3, Praha 1, navštívit (jindy jednovečerní) Situaci č. 66 – Ian Mikyska. Pro vážné zájemce vstup z Mostecké přes obchod Fokus optik, Po – Pá 10 – 18, So 11 -14.

„Základem instalace, jejímiž autory jsou Ian Mikyska, Prokop Jelínek a Jaroslav Noga, je titulních tři sta minut psaní, během kterých vznikly tři objekty vystavené v galerii: Monolog, Dialog a Prostředí. Těžištěm ale není estetická stránka objektů, nýbrž akt čtení a čas, který návštěvník v místnosti stráví. Ten je zakřiven samotnou aktivitou čtení, pro kterou každý objekt nabízí jiné prostředí – vestoje, vsedě a vleže – i materiál – souvislý text, útržkovitý text a samotná interpuknce. Celý prostor pak prostupuje audio-visuální loop, vytvořený ze zvukových a obrazových nahrávek pořízených při tvorbě objektů. Interakce se slovem se tu rozvíjí do všech stran: jako záznam, jako materialita, jako aktivita i jako prostředí.“

Program Situace v Galerii Pavilon sestává ze série jednovečerních událostí, během kterých jednotliví umělci, teoretici a kurátoři, nebo umělecké skupiny představí krátké konstelace, gesta, která se mohou pohybovat kdekoli v linii site specific instalace až performance.

www.galeriepavilon.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Situace 66 – Ian Mikyska (vyjímečně do konce srpna)