Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Šimon Sýkora: Eyes closed, fingers down

27. 1.-24. 2. / Pragovka Art District / Malba

Do 24.2.2020 bude v Pragovka Gallery Pop-Up, Kolbenova 34A, Praha 9 (metro Kolbenova), přístupná výstava Šimona Sýkory: Eyes closed, fingers down.

Kurátorkou výstavy je Petra Widžová.

Výstava je nejnovějším výběrem z tvorby Šimona Sýkory a volně navazuje na jeho diplomovou práci z roku 2019. Představuje kapitoly malby z poslední doby, v nichž se odráží vlivy různých prostředí, jako je např. umělcův pobyt na Taiwanu. Psychologické aspekty děl rozvíjí novým směrem také prezentovaný soubor videí, jež vykrystalizoval z potřeby satiry společenských postojů a hledání nových východisek, zároveň se v něm autor obrací zpět ke svým někdejším studiím multimédií.

Návraty a hledání, frustrace, asociace. Satira, trolling, post-ironie. Nenápadná performance. Performativní trolling. Kvazidokument, berlička. Emo.

Šimon Sýkora (*1990) je absolventem Ateliéru malba II. Vladimíra Skrepla na pražské Akademii výtvarných umění. Ve své tvorbě se věnuje převážně malbě, ale potřeba společenské satiry ho v poslední době dovedla také k práci s videem, či performance. Sýkorova malba je charakteristická propojováním abstrakce s figurálními motivy, temnou znepokojivou vizualitou a psychologickým aspektem – zejména prací s emocemi, často s pocitem melancholie. Autorovým dílem se prolínají opakující se motivy a témata, která odrážejí impulzy vycházející např. ze zahraničních pobytů (naposledy studijní pobyt na Taiwanu v roce 2018).

DOPROVODNÝ PROGRAM:

13. 2. Komentovaná prohlídka výstavy s kurátorkou
24. 2. Komentovaná prohlídka výstavy s kurátorkou v rámci dernisáží.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza (omluvte prosím sníženou kvalitu, foceno na mobil)

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Šimon Sýkora: Eyes closed, fingers down