Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Setkání – česko-slovenské výstavy enkaustické tvorby

24. 7.-18. 8. / Novoměstská radnice / Malba

Do 18.8.2019 bude v Galerii ve věži Novoměstské radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2 (vstup z Vodičkovy), přístupná výstava česko-slovenská výstava enkaustické tvorby Setkání.

Minulost a současnost se prolíná.

Během výstavy v Galerii ve věži Novoměstské radnice můžete vidět, jak 21 českých a slovenských umělkyň používá neobvyklým způsobem ENKAUSTIKU, tradiční a tisíce let starou techniku malování voskem.

Objevte neobvyklou cestu tradiční a tisíce let staré techniky malování voskem.

Různé efekty se někdy ukáží velmi pomalu, ale o to sebejistěji. Tak to bylo i s námi před 10 lety, když nás k sobě přivedla vlna ENKAUSTIKY, 20. stoletím znovuobjevené techniky malování voskem. Odvála nás do neznámých vod a skončili jsme nejen v domácích, ale i v těch mezinárodních.

Stále nás překvapuje, jak se minulost odráží v naší přítomné tvorbě, protože včelí vosk lze nekonečně využívat a kombinovat s dalšími dobře známými uměleckými materiály a technikami. Kdo ví,  jaké překvapení pro nás tato technika chystá do budoucna.

Doufáme, že během výstavy se s vámi podělíme o to, jak naše díla vznikají vrstvu po vrstvě, a že naše obrazy k vám budou promlouvat po celou dobu trvání  výstavy  jasným a příjemným jazykem.

www.enkaustika.sk

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Setkání – česko-slovenské výstavy enkaustické tvorby