Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž SEJKOT: 6OBRAZŮ – Roman o 60 obrazech

Do 27. 11. 2023 je v galerii Fakulty stavební ČVUT, Thákurova 7, Praha 6, zdarma přístupná velmi zajímavá a krásná výstava SEJKOT: 6OBRAZŮ – Roman o 60 obrazech.

Jde o výstavu fotografií našeho známého a ve světě oceňovaného fotografa Romana Sejkota, který je mimo jiné i pedagogem fotografie na FEL ČVUT.

Výstava s podtitulem „Roman o 60 obrazech“ je kompaktní průřez tvorbou od roku 1982 po současnost. Obsahuje první školní práce, první fotografie v novinách včetně Listopadu 89, (LIFE), slavný portrét Václava Havla, cenou World Press Photo 1994 ověnčený příběh O SPORTOVCI, cenou Kodak European Photography 1995 v Arles poctěné akty.

K vidění jsou velkoformátové 3D akty bez brýlí (3D Lenticular Print), představené například v Paříži či Bruselu, kde vzbudily překvapivý obdiv, metrové opony do francouzských oken, fotografie propojené se CGI a další.

kurátor Miloš Sedláček

hudební doprovod Jiří Heller
skladba pro indiánskou flétnu Óda na fotografii

https://www.sejkot.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž SEJKOT: 6OBRAZŮ – Roman o 60 obrazech