Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Sarah Seené: Polaroids

20. 11.-4. 1. / Polagraph / Fotografie

Do 4.1.2016 bude ve fotografickém obchodu a galerii Polagraph, Husinecká 14, Praha 3, zdarma přístupná výstava Sarah Seené: Polaroids.

Mladá francouzka Sarah Seené neustále posouvá hranice, kam až se dá s Polaroidem dojít. Ve svých zasněných kolážích a dvojexpozicích dokáže z Polaroidu „vymáčknout“ maximum. Využívá netypické barevnosti a neostrosti a vytváří nadčasové fotografie, jaké by na jiné médium snad ani vzniknout nemohly. Fotí přitom zdánlivě banální scény z běžného života svých blízkých.

Analogové fotografii se věnuje odmalička, ale Polaroidu osmadvacetiletá Sarah propadla až ve chvíli, kdy jí babička věnovala svůj starý kompakt Polaroid 636, se kterým pracuje dodnes. Svoje polaroidové snímky už přitom vystavovala po celém světě, ale v Česku si v listopadu odbude svoji premiéru.

Představíme vám průřez její dosavadní prací – koláže, dvojexpozice i „obyčejné“ snímky s jemnou, ale velmi silnou atmosféru.

Vernisáž se odehrála 20. listopadu 2015 za osobní účasti autorky.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Sarah Seené: Polaroids