Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Santiago Perez a Kateřina Hankeová: Suché vody a Vitrína pro sny

11. 2.-15. 3. / Písecká brána / Fotografie

Do 15.3.2020 bude v Písecké bráně, K Brusce 5, Praha 6,  přístupná zajímavá výstava Santiago Perez a Kateřina Hankeová: Suché vody a Vitrína pro sny.

Otevřeno Út – Ne: 11:00 – 19:00   Pondělí: Zavřeno

Výstava konceptuálních fotografií a textů argentinsko české umělecké dvojice Santiago Perez a Kateřina Hankeová. Soubor dvanácti fotografií a textů „Suché vody“ vytváří pocitovou a lehce dějovou linii. Zachycuje téma samoty, která se může jevit jako voda, která ztratila vlhkost. Fotografie se snaží postihnout dvojjakost samoty a téma propojuje optikou dvou pohledů: nahlíží na ni za prvé jako na něco niterního a individuálního, za druhé jako na něco všeprostupujícího a kosmického. Propojují obraz samoty člověka na Zemi a letící Země v pustém vesmíru. Snaží se zachytit emoce spojené s osamocením jako přirozeným stavem bytí. Mapuje osamocení oproštěné od přidaných významů či pocitů, takové, které je podstatou lidí, zvířat a věcí. Téma je situováno do prostoru, který je neohraničený, který nás přesahuje a který tvoří komfortní či nekomfortní zónu.

Vitrína pro sny

Soubor 14 fotek a 14 haiku je souborem minipříběhů ve fotce a v textu. Obrazovým spojujícím prvkem je snový svět, do něhož jsou integrovány haiku, které ho doplňují a zároveň komentují. Obrazové minipříběhy jsou zároveň fragmenty realit či prožitků, zároveň se pomocí spojení textu a obrazu slévají do komplexnějšího celku a ucelené vzpomínky.

….

Všechny fotky z výstavy: Honza Ch., pohled do výstavy: autoři.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Santiago Perez a Kateřina Hankeová: Suché vody a Vitrína pro sny