Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Samuel Moucha, Iveta Kopicová: Oko na čase

Do 23.6.2019 bude v Galerii 35 Francouzského Institutu, Štěpánská 35, Praha 1, přístupná zajímavá výstava fotografií Ivety Kopicové a dřevořezů Samuela Mouchy: Oko na čase.

Samuel Moucha je rytec francouzsko-českého původu, aktuálně tvoří v jižních Čechách. Iveta Kopicová je fotografka působící především v oblasti komerční fotografie architektury a designu.

„Na první pohled stojí rytina a fotografie proti sobě, zejména ve svém vztahu k času: momentální výjev na straně jedné, citlivá membrána se stovkami až tisíci údery dláta na straně druhé. Cílem naší společné práce s Ivetou Kopicovou je tyto dvě techniky propojit a zmíněnou opozici tak vyvrátit: i fotografický snímek se vpíjí do časového kontinua, jež probíhá od příprav až po jeho vyvolání (včetně toho digitálního), zatímco rytina v celé své pomalosti vždy uměla sama sebe postavit na záblescích, především záblescích vnitřního vidění, jež celé dílo vede – toto příměří obou technik však umožnilo nový dialog založený na naší společné oblibě ruční práce: od přípravy společných podkladů pro naše tisky až po vytvoření rytiny inspirované jednou z jejích fotografií „Nahý muž“ a jejím následným vytištěním přímo na fotografii, jež ji inspirovala… U těchto „děl ve dvou“ jsme logicky upustili od možnosti mnohonásobného tisku (fotografického či tisku rytin) ve prospěch monotypu, jedinečného a originálního objektu zrozeného z protnutí našich zkušeností i technik, pomocí těch nejrůznějších podkladů a materiálů.“Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Samuel Moucha, Iveta Kopicová: Oko na čase