Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Samuel Moucha: Grafitext

Do 30.4.2017 bude v café AdAstra, Podskalská 8, Praha 2, přístupná výstava Samuela Mouchy: Grafitext.

Grafitext je výstavou grafik (linorytů) Samuela Mouchy. Inspirací pro výstavu byl společný projekt se spisovatelem Janem Dostálem, jehož cílem bylo prezentovat text v prostoru prostřednictvím grafiky.
Výstava však zahrnuje také další obdobné projekty s francouzskými spisovateli (Antoine Bargel, Marc Barry, Bruno Lonchampt).

Samuel moucha je mladý „hledající „umělec, který se zabývá grafikou, uměleckým kovářstvím, marockým štukem, malováním a dalšími úlety.
Narodil se v Paříži v roce 1982, je čecho-francouz. Pár let žil v Praze a v Jižních Čechách, kde má svůj ateliér. Zabývá se různými směry, ale jeho hlavní aktivitou je grafika. První dřevoryt vznikl v roce 1995, kdy mu otec dal do ruky dláto a tehdy vzniklo jeho první dílo „Pour Feliciter“.
Jelikož rád cestuje, seznámil se s mnoha zajímavými lidmi, mimo jiné s mistrem kovářem/nožířem – YVES PELLEQUER z jižní Francie a nebo s ABELLATTIFEM – mistrem štukatérem z Maroka. Od té doby se Samuel Moucha zabývá těmito řemesly.

www.moucha.euFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Samuel Moucha: Grafitext