Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Šaloun Collectivity Problems Research Itinerant Institute

Do 11.1.2018 bude v Šalounově vile, Slovenská 4, Praha 10 – Vinohrady, přístupná výstava hostujícího umělce Oleksandra Burlaky a jeho studentů. Otevřeno jen Středa a Čtvrtek 10:00 – 18:00.

Through 8 weeks in Šaloun – The Studio of Visiting Artist, we were studying the urban context as the result of collective efforts of society while questioning the forms and possibilities of working collectively within our own group. On the exhibition we are presenting the works with different forms of involvement – the documentation of actions in Prague, Zlín and Ostrava, group works from Bird On A Wire workshop with Gangart (Simonetta Ferfoglia, Heinrich Pichle, Vienna) as well as individual projects.

With contributions from David Brna, Oleksandr Burlaka, Marija Čipkutė, Tomáš Džadoň, Anna Ferrannini, Youngmin Gim, Nicolina Grosu, Hou Han-jou, Arttu Isotalo, Doi Kim, Jungbin Lee, Viljami Nissi, Martina Noskova, Aleksandra Pawłowska, Roza Pogosian, Lara Gutiérrez Sánchez, Yang Shin-Rung, Markéta Soukupová, Klara Svandova, Danil Tcytkin, Karolína Vojáčková

Oleksandr Burlaka (nar. 1982 v Kyjevě, Ukrajina) diplomoval na Fakultě architektury Kyjevské National University of Construction and Architecture. Burlaka je architekt a umělec; člen Grupa predmetiv, skupiny Melnychuk-Burlaka, interdisciplinární kurátorské asociace Hudrada. V roce 2013 byl mezi 20 umělci nominovanými na PinchukArtCentre Prize 2013 v Kyjevě.

Aktivity v rámci skupiny Melnychuk-Burlaka (založeno v spolupráci s Ivanem Melnychukem, architekt, nar. 1982) jsou zaměřené na to, jak je architektonické dědictví a urbanizmus v post-sovětské době transformován nebo dokonce vymazáván z naší kolektivní paměti. Vystudovaní architekti Melnychuk a Burlaka zkoumají pozici, roli a odpovědnost architektů v dnešní době.
Burlaka se spolupodílel na slavné knize o architektuře Sověstkého svazu SOVIET MODERNISM 1955-1991: Unknown story (vyd. Architekturzentrum Wien), kde měl na starosti výzkum a sběr materiálu, a také na výstavách, které kurátorovali Georg Schöllhammer a Ruben Arevshatyan Tresspassing Modernities (SALT Galata Istanbul);  A Parallel Modernity (Garage Museum of Contemporary Art, Moscow) and Soviet Architecture 1956-1991 (Centro Cultural Sao Paulo).

Oleksandr Burlaka je jedním z autorů Kyivproject – mapy o kyjevské sovětské moderně (Kyiv Soviet Modernist Buildings), realizované v spolupráci s ukrajinským centrem SPACES.

Burlaka pracuje taky na poli designu a fotografie.
Prezentace práce: http://cargocollective.com/burlaka
Vimeo: https://vimeo.com/user993865
Flickr: https://www.flickr.com/photos/21362700@N00/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Šaloun Collectivity Problems Research Itinerant Institute