Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž salónní výstavy tisků Mikoláše Chadimy: „Hommage à Kupka“

22. 6.-12. 9. / SALÓN - Koncept Letná / Malba

Do 12. 9. 2023 se v novém příjemném podniku Koncept Letná, Keramická 218/6 (vstup z Čechovy ulice), Praha 7 – Bubeneč, koná krásná prodejní výstava tisků Mikoláše Chadimy: „Hommage à Kupka“.

Kurátor: Otto M. Urban

„Hommage à Kupka“ představí část výtvarné tvorby známého hudebníka Mikoláše Chadimy.
Autorovy první výtvarné experimenty vznikly před téměř dvaceti lety, nejprve jako vizuální doprovod k vlastním koncertům.
Výtvarné umění bylo Chadimovi vždy blízké, jeho otec Jiří (*1923) je významným malířem. V Chadimových figurálních kompozicích se stále častěji objevovaly abstraktní motivy, které autora vedly až k samostatným dílům.
Nejvýrazněji se jeho zájem o abstrakci projevil v sérii tisků, které přímo reagují na slavný obraz Františka Kupky Amorfa. Dvojbarevná fuga (1912).
Chadima původní malbu rozkládá do jednotlivých elementů, které se volně pohybují po ploše obrazu. Vznikl tak silný a kompaktní soubor digitálních grafik. 

Otto M. Urban, kurátor výstavyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž salónní výstavy tisků Mikoláše Chadimy: „Hommage à Kupka“