Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Saki Matsumoto: Za zrcadlem

Do 5.2.2016 bude v galerii NIKA – malá galerie UMPRUM / VŠUP, podchod Palackého náměstí, 2. vstup do stanice metra Karlovo náměstí, Praha 2, v otevírací době metra přístupná výstava Saki Matsumoto: Za zrcadlem.

Projekt Saki Matsumoto, studentky v atelieru Visual Arts u Mileny Dopitové na UMPRUM se zaměřuje na přenos krajinné ilustrace do prostoru metra. Saki Matsumoto používá dveře galerie Nika jako zrcadlo do jiného světa a metaforicky přenáší diváka do kraje Za zrcadlem či do Říše divů.
Autorčina kresba má v prostředí UMPRUM neobvyklý dosah, protože působí neznámě a exoticky. To i přesto, že mnohdy kombinuje nám důvěrně známé motivy a prvky. Kresbou se jí daří odkazovat jak na svoji domovskou zemi (Japonsko), tak i na zkušenosti získané v Evropském prostoru.

Adam VrbkaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Saki Matsumoto: Za zrcadlem