Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Sadofsky & Trantina – Víra a električtí psi

13. 8.-13. 9. / The Chemistry Gallery / Malba

Do 13.9.2020 bude v The Chemistry gallery, Ovenecká 17, Praha 7 (hned u Letenského náměstí), přístupná velmi zajímavá a zneklidňující výstava Sadofsky & Trantina – Víra a električtí psi.

Výstava představí nejnovější tvorbu uměleckého dua Sadofsky & Trantina, které ve svých expresivně figurálních obrazech a objektech s oblibou nastavuje sarkastické zrcadlo současné antropocentrické civilizaci. Jejich styl by bylo možné popsat jako anarchii na plátně, která zbrojí proti každému akceptovanému pořádku nebo stylu. Zdvořilé umění není oblast, ve které by Sadofsky & Trantina pracovali. Svět, který popisují vybuchuje a exploduje. Jejich futuristické obrazy se zaměřují na ztvárnění sociálních, politických a kulturních problémů naší nezkrocené přítomnosti.

text k výstavě: Hagai Segev
kurátor: Petr Hájek

….

O autorech
Dan Trantina (*1965) patří k nejvýraznějším představitelům české malby střední generace. Absolvent Ateliéru figurální a monumentální malby Jiřího Načeradského na pražské AVU.

Petr Motyčka alias Peter Sadofsky (*1971), vizuální umělec, člen výtvarné skupiny Pode Bal. Studoval výtvarné umění na Oregonské univerzitě a fotografii a vizuální komunikaci na VŠUP v Praze.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Sadofsky & Trantina – Víra a električtí psi