Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Sabine Richter: Němá řeč

26. 5.-15. 6. / Goethe Institut / Architektura

Do 15.6.2015 bude v Goethe Institutu, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1 a do 11.6.2015 v Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice, Michalská 12, Praha 1, přístupná zajímavá výstava fotografky Sabine Richter: Němá řeč.

Goethe-Institut
27.5.–15.6.2015, po-pá 9–18 hod.

Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice
Michalská 12, Praha 1
27.05.–02.06.2015 / 5.6.–11.6.2015, po-pá 09–14 hod.

Rozhovor s umělkyní: 11.06.2015, v 19 hod.
Pro účast na rozhovoru prosíme o přihlášení přes e-mail prag@stk.bayern.de

Fotografka Sabine Richter prozkoumává architektonické dědictví pražské městské krajiny. Svůj zájem přitom věnuje takovým stavebním formám, ve kterých se projevuje epochální proměna k moderně ve spojení se singulárním jazykem formy. Zcela izolovaně jsou tak výřezy kubistických fasád považovány za obrazy s materiální přítomností. Vedena svým zájmem pro „neznámost každodennosti“ (Michel de Certaux) fotografuje Sabine Richter zdánlivě nemimořádné situace, které svou zvláštnost zakusí prchavostí zachyceného momentu.

Během dvou souvisejících výstav v Goethe-Institutu a v prostorách Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice budou prezentovány práce Sabine Richter z posledních let. Vedle její aktivní výstavní činnosti v Německu a Evropě vyučuje Sabine Richter na Univerzitě Fridricha Alexandra v Erlangen u Norimberku. Její série obrazů z Prahy vznikla v souvislosti s jejím uměleckým rezidenčním pobytem v českém hlavním městě v roce 2011.

http://www.richter-sabine.de/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Sabine Richter: Němá řeč