Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Sabine Reinfeld: možné já, posedlé objekty

Do 11.10.2020 bude v Ateliéru Josefa Sudka, Újezd 30, Praha 1 (po zazvonění třemi průchody pořád rovně dozadu a přes dvůr), přístupná velmi zajímavá výstava Sabine Reinfeld: možné já, posedlé objekty.

Poetické bádání Josefa Sudka po povaze fotografické reprodukce uměleckých děl bylo inspirací a počátkem pro site-specific instalace a fotografie umělkyně Sabine Reinfeld vytvořené speciálně pro Fotograf festival. Podobně jako Sudek i ona s určitou posedlostí zkoumá téma reprodukce prostřednictvím performativní fotografie: Projekcí několika vrstev fotografických negativů na sebe se samotná Reinfeld setkává se svým tělem jako objektem a zároveň dává nový život Sudkovu obrazovému archivu. Tento proces doplňuje svými autoportréty vytvořenými v zahradách Ateliéru Josefa Sudka a Rothmayerovy vily. Odkazuje tak k Sudkovým fotografickým reprodukcím venkovních soch. Tělo umělkyně konfrontuje, jedná a zprostředkovává – což Reinfeld popisuje jako bitvu „extrémního narcismu s intenzitou věcí“.
 
Během dernisáže výstavy 10. října 2020 se ve výstavě uskuteční performance umělkyně. Reinfeld instalaci aktivuje a prostřednictvím živé performance představí vznik a tvůrčí proces celého projektu.
Vystavující: Sabine Reinfeld
Kurátorky: Stephanie Kiwitt, Anna Voswinckel, Tereza Rudolf
https://fotografestival.cz
….
Všechny ukázky z výstavy: Honza Ch.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Sabine Reinfeld: možné já, posedlé objekty