Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Rudolf Klein: Domy života – nesmrtelné židovské hřbitovy

Do 26. 8. 2022 bude ve Sklepní galerii Maďarského Institutu, Rytířská 27, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Rudolfa Kleina: Domy života – nesmrtelné židovské hřbitovy.

Procházet starými židovskými hřbitovy je jako vstoupit do rozsáhlé, ručně psané starověké kroniky nebo do samotného Písma svatého. Řady hrobů jsou jako písmena napsaná na zemi, interpunkční znaménka jsou rituální stavby ohraničené zdí, která je odděluje od hlučného světa živých. Moderní židovské hřbitovy se odchylují od tradice a postupně se přibližují křesťanským pohřebištím. Rudolf Klein, doktor Maďarské akademie věd, architekt a v současnosti profesor na Óbudínské univerzitě v Budapešti, nás do tohoto světa zavádí prostřednictvím síly fotografie.

Výstavu zahájil za přítomnosti autora předseda Židovské obce v Praze František Bányai a umělecký ředitel Galerie Műcsarnok Budapest György Szegő za hudebního doprovodu violoncellistky Dominiky Weiss Hoškové a violoncellisty Jiřího Hoška.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Rudolf Klein: Domy života – nesmrtelné židovské hřbitovy