Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Rostislav Říha: Radosti korporátu

15. 3.-15. 5. / Café Kampus / Kresba

Do 15.5.2016 bude v Café Kampus, Náprstkova 10, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Rostislava Říhy: Radosti korporátu.

Výstava je pojmenována podle nejvýraznějšího tématu obrazů, které budou na výstavě zastoupeny. Radosti korporátu jsou způsobem, kterým se jinak velmi úspěšný architekt vyrovnává s prostředími, které definuje absence lidskosti a neúprosnost systému a které lidi, kteří v nich žijí a pracují, výrazně negativně ovlivňuje.

Říha svému uměleckému směru říká „App_art“. Obrazy maluje nejdříve na tabletu a poté je tiskne jako litografii, technika tak spojuje technologie tří století (digitální malbu a kamenotisk). Celková atmosféra Říhovy tvorby je sice někdy až romantická, ale velmi často spíše drsná. A v Radostech korporátu se to jen potvrzuje. “Říkám si, že i oni někde musejí čerpat uspokojení ze své práce – že přece není možné, aby se o své vůli zapojovali do toho systému. Nejhorší na tom je, že se všichni, a to svobodně, chtějí zbavit odpovědnosti. Na tom systému je něco – příslovečně – prohnilého.”

Portfolio, stejně jako kolekce Work in progress Rostislava Říhy je k nalezení na webu www.app-art.cz.
S Radostmi korporátu si můžete pohrát na www.app-art.cz/radosti-korporatu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Rostislav Říha: Radosti korporátu