Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Rostislav Košťál: Paměť Brna

Do 4.9.2019 bude v Pražské kavárně, Dukelských hrdinů 44, Praha 7, přístupná velmi zajímavá výstava fotografií Rostislava Košťála: Paměť Brna.

…řekla jedna významná dáma, která je aktérkou jednoho snímku, při vernisáži této výstavy: „je to paměť, která nám vybavuje 60. a 70. léta 20. století v Brně jako upomínku na mladou generaci bohémů a jejich souputníků (obdivovatelů)“; ano, v té době vznikaly tyto fotografie, které Vám zde předkládáme. Jejich autorem je fotograf

Rostislav Košťál, AFIAP, ASČF, e-mail: rkostal(zavináč)atlas.cz

Košťál jako člen významné skupiny EPOS (Horák, Košťál, Maršálek Sikula – zal. 1967) byl v 70. letech 20. stol. jedním z protagonistů „nové vlny aranžované fotografie“ v české i evropské fotografii. Spolu s Tarasem Kuščynským ve skupině SETKÁNÍ (od r. 1976) byl průkopníkem ženského aktu v plenéru.
Jako neprofesionální fotograf produkuje bez tlaku zakázek svoji charkteristickou tvorbu v technologii černobílé fotografie.
Jeho práce byly zařazeny do mnoha reprezentačních souborů české fotografie. Žádný vážně míněný přehled aktu v české fotografii se bez tohoto autora nemůže obejít.
Měl cca 40 samostaných výstav v ČR a v zahraničí a cca 100 se skupinami EPOS a SETKÁNÍ. Zastoupen je v mnoha galeriích doma i v cizině.

Jedna definice praví, že podstatou výtvarného umění není zobrazování předmětného či ideového světa, nýbrž způsob, jak zpřístupnit oblast citů.

Černobílé fotografie ze společenské části vernisáže: Martin Siebert

Část ukázek jsem ani nepořizoval, jsou v kategorii 18+ – o důvod víc si na výstavu zajít.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Rostislav Košťál: Paměť Brna