Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Romana Drdová: Pohled (Introduced by Charlotta Kotíková)

Do 20.9.2015 bude v Prezidentském salonku Veletržního paláce Národní Galerie, Dukelských hrdinů 47, Praha 7, přístupná instalace Romany Drdové: Pohled (Introduced by Charlotta Kotíková).

Prezidentský salonek Veletržního paláce představuje instalaci Romany Drdové v rámci projektu INTRODUCING, který tentokrát kurátorsky zastřešuje Charlotta Kotíková. Jedná se o druhý díl seriálu Národní galerie v Praze, jehož cílem je přiblížit veřejnosti nejmladší uměleckou generaci.

Romana Drdová, narozená v roce 1987, je studentkou Nových médií na Akademii výtvarných umění v Praze. Její aktuální instalace Pohled / The Overlook ve Veletržním paláci reaguje na prostor původního prezidentského salonku, definovaného jedinečným pohledem do Malé dvorany s prosvětlenou protější stěnou.

Sklo, materiál použitý v instalaci, poukazuje na jeden ze základních materiálů Veletržního paláce a daný prostor dále odhmotňuje, ale zároveň ozřejmuje jeho komplikované kvality – zdůrazněnou horizontálnost a racionální jednoduchost. Tato jednoduchost je však jen zdánlivá stejně tak, jako je zdánlivá jednoduchost samotné instalace. Přechodem z horizontální do vertikální polohy instalace zkoumá naši reakci na nečekanou situaci a širší otázky vnímaní a perspektivy. Romana Drdová podtrhuje často opomíjené proporční a světelné vlastnosti prostoru běžně oceňovaného jen pro výjimečný Pohled / The Overlook do jedné z nejvýznamnějších částí budovy.

Generální partner NG
Komerční banka

Hlavní mediální partner NG
Česká televize

Mediální partneři NG
Český rozhlas, Hospodářské noviny, Aktuálně.cz, Prague Events Calendar, Anopress ITFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Romana Drdová: Pohled (Introduced by Charlotta Kotíková)