Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Roman Týc: Im Boden

8. 5.-13. 6. / DSC Gallery / Instalace

Do 13.6.2017 bude v Galerii Dvorak Sec Contemporary, Dlouhá 5, Praha 1, přístupná skvělá výstava Romana Týce: Im Boden.

Roman Týc, přední český výtvarník a spoluzakladatel skupiny Ztohoven svými uměleckými projekty často bilancuje na hraně zákona. Příkladem může být projekt vyvěšení rudých trenek na Pražském Hradě (2015) a nebo výstava obrazů, vytvořených z lidského popela (2011).

Projekty Romana Týce vždy provází určitý příběh a tato výstava není výjimkou.

Umělcova v pořadí již třetí výstava v DSC Gallery je pomyslným uzavřením trilogie. Zabývá se odhalením nejtemnějším. K tématu i k hledání jednotlivých příběhů v zemi přivedla Týce historie vlastní rodiny. Až po letech zjistil, že jeho děda byl členem revolučních gard, rabujících jednotek, které se po válce aktivně podílely na vyhánění Němců ze země.

Název výstavy Roman Týc zvolil nejen kvůli fyzickému kopání a hledání, ale i podle veršů nacistické písně, kterou se v roce 1992 učil, coby komparzista.

Více informací o výstavě se dozvíte v reportáži České Televize:
Reportáž ČTFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Roman Týc: Im Boden