Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Roman Rjachovský – filmová a televizní architektura

Do 30.9.2020 bude v Galerii Lucerna, Štěpánská 61, Praha 1 – Palác Lucerna, mezipatro (po schodech a naproti vstupu do Kina Lucerna), přístupná velmi zajímavá výstava Roman Rjachovský – filmová a televizní architektura.

Text Martina Šulíka o autorovi:

Roman Rjachovský začal od poloviny šedesátých let pracovat jako architekt a scénický výtvarník ve slovenské televizi. Od roli 1982 se věnoval i filmové tvorbě. Spolupracoval na 350 filmech, televizních inscenacích či zábavných programech, navrhoval i scénické řešení pro některá slovenská divadla. V roce 2003 získal ocenění Zlatá kamera za celoživotní přínos do oblasti filmového umění 2003 na filmovém festivale Art Film Trenčanské Teplice. Za celoživotní dílo byl odměněný cenou Igric v roce 2016, a cenou Slnko v síti v roce 2018. Výstava jeho prací je jedinečným svědectvím o přeměnách slovenské televizní a filmové architektury za posledních šedesát let.

Martin ŠulíkFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Roman Rjachovský – filmová a televizní architektura