Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Roman Lazar: Hrdý outsider

Do 30. 6. 2021 bude v Galerii pod Palmovkou ve foyer Divadla pod Palmovkou, Zenklova 34, Praha 8, přístupná zajímavá výstava Romana Lazara: Hrdý outsider.

Roman Lazar: „Nejvýznamnější představitel outsider artu na Slovensku“
Dílo Romana Lazara, jak již uvedli někteří autoři, nezapadá do kontextu slovenského umění. Roman Lazar nedokazuje své kreslířské a malířské schopnosti, neporovnává se, nenavazuje na žádnou lokální školu nebo hnutí, i když je evidentní, že ho částečně ovlivnila slovenská (nebo spíše československá) postmoderna 80. let dvacátého století. Zřejmější je inspirace světovým neoexpresionismem, ale zejména vlastním bohémským životem světoběžníka žijícího částečně v jihovýchodní Asii. Jeho díla jsou intimními autobiografickými příběhy zabalenými do exploze barev, navršovaných nebo ubíraných z akrylových a olejových pastózních základů, doplňovaných kolážemi a perokresbami.
O autorovi:
Roman Lazar si po studiu na Pedagogické fakultě v Nitře (obor slovenský jazyk a literatura / výtvarná výchova) založil v roce 1990 reklamní agenturu, kde působil jako kreativní ředitel a později jako kreativní konzultant. Byl členem slovenského Art Directors Clubu a členem prezidia Klubu reklamních agentur Slovenska. Také byl porotcem v několika kreativních soutěžích a reklamní tvorbu přednášel i na vysoké škole. Volné tvorbě se začal věnovat až v roce 2012 a od roku 2013 absolvoval několik autorských výstav doma i v zahraničí.

Kurátorka: Ľudmila Pašková

Všechny ukázky z výstavy: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Roman Lazar: Hrdý outsider