Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Roman Franta: Story

9. 9.-30. 9. / Galerie Havelka / Malba

Do 30. 9. 2021 můžete v Galerii Havelka, Martinská 4, Praha 1, zhlédnout velmi zajímavou a nářezovitou výstavu Romana Franty: Story.

Unikátní projekt z maleb na papíře, které zatím ještě nikdy nebyly samostatně vystavené. Stejný formát, stejná technika, rozdílné emoce. Univerzální příběh o vztazích, co každý zná, ale nikdo ho neprožil stejně. Pavučina, kterou je možné číst různýma očima z různých stran a dobrat se různých konců. Vizuální zamyšlení o dvojjedinosti štěstí a prohry. Součástí výstavy je společná autorská kniha malíře Romana Franty a kurátora Radka Wohlmutha Luck / Fuck.

Kurátor: Radek Wohlmuth

….

Roman Franta (1962) studoval v letech 1990 – 1997 na Akademii výtvarných umění v Praze, v ateliérech prof. Bedřicha Dlouhého a prof. Aleše Veselého. V letech 1993-1994 pobýval na stáži v USA, na San Francisco Art Institute. Patří k předním umělcům silné postmoderní generace nastupující v 90. letech. Realizoval velkou řadu samostatných výstav u nás i v zahraničí, zúčastnil se mnoha skupinových výstavních projektů. Je nositelem významných ocenění, od roku 2008 je docentem AVU.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Roman Franta: Story